Težak dan za mlade Italijane, Nadal rutinski eliminisao Sinera

RTS 07.06.2021

Treći teniser sveta Rafael Nadal lako se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je rutinski pobedio Janika Sinera, rezultatom 7:5, 6:3, 6:0. Nadal je nastavio pohod na novi trofej u Parizu i lako završio potencijalno problematičan meč protiv jednog od najtalentovanijih mladih igrača na ATP turu.

"Bik sa Majorke" je posao završio za dva sata i 17 minuta igre i obezbedio duel sa Dijegom Švarcmanom, koji je prethodno eliminisao Jan-Lenarda Štrufa. Španac nije blistao na početku susreta, ali je imao sreće da, u trenucima kada je bilo najvažnije, njegov protivnik popusti i potpuno stane. Siner je vratio brejk zaostatka sa starta meča, onda još jednom oduzeo servis Rafi i došao u priliku da servira za prvi set. Međutim, kao da su mu se noge odsekle od straha i