Grupa B: Belgija ubedljiva protiv Rusije

Beta 12.06.2021

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je večeras u Sankt Peterburgu Rusiju sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

Dvostruki strelac bio je Romelu Lukaku, koji je postigao golove u 10. i 88. minutu. On je posle prvog gola otišao do televizijske kamere i uzviknuo: "Volim te Kris", kao podršku saigraču iz Intera, danskom reprezentativcu Kristijanu Eriksenu, koji se tokom današnje utakmice sa Finskom srušio na travu.

Gol za Belgiju postigao je i Tomas Menije u 34. minutu. On je bio i asistent kod trećeg pogotka.

Uoči utakmice navijači su zviždali belgijskim fudbalerima, koji su kleknuli na travu u znak borbe protiv rasizma.