Italija i Vels u osmini finala Evropskog prvenstva

RTS 20.06.2021

Pobedama nad Velsom (1:0), odnosno Turskom (3:1), izabrani timovi Italije i Švajcarske okončali su učešće u grupnoj fazi takmičenja. Međutim, bolja gol razlika (manje primljenih golova od Italije, praktično), u osminu finala vodi britanski tim.

Italija, iako je meč počela sa osam novih fudbalera u sastavu, stigla je do gola posle prekida u 39. minutu susreta. Pre i posle toga domaći tim u Rimu je imao još prilika da stigne do gola, ali je i Vels propustio par šansi, Geret Bejl jednu posebno dobru štaviše. Prvi gol za Švajcarsku, u meču odigranom u Bakuu, bio je delo Harisa Seferovića u šestom minutu. Novi gol za tim Vladimira Petkovića bio je delo Džerdana Šaćirija u 26. minutu, da bi isti igrač pogodio i