Finiks na pola puta do prve titule u NBA ligi

RTS 09.07.2021

Košarkaši Finiksa poveli su 2-0 u finalnoj seriji NBA lige protiv Milvokija i došli na pola puta do istorijske, prve titule u najjačem košarkaškom takmičenju na svetu. Sansi su odbranili domaći teren i u drugom susretu, pošto su slavili rezultatom 118:108 i sada imaju lepu prednost pred nastavak serije u Viskonskin.

Ekipa Montija Vilijamsa je mnogo svežija i odmornija od protivnika, imala je više vremena da se pripremi za finale i to je iskoristila u prva dva susreta. Drugi meč u Arizoni domaći tim rešio je odličnom igrom i odbranom u drugoj četvrtini, pošto je Milvoki imao minimalnu prednost na kraju prve. Međutim, Sansi su pojačali defanzivu, dozvolili rivalu samo 16 poena u tom periodu i na petnaestominutni odmor otišli sa dvocifrenim viškom (56:45). U nastavku su je bilo i