"Delfini" poraženi od Hrvata

RTS 31.07.2021

Vaterpolisti Srbije poraženi su od selekcije Hrvatske sa 14:12 u četvrtom meču grupe B na vaterpolo turniru. Uprkos drugom porazu na turniru, naši vaterpolisti imaju šansu da se plasiraju u završnicu turnira, a o tome će odlučivati poslednji duel sa selekcijom Crne Gore koji je na programu u ponedeljak.

Vaterpolisti Srbije nisu najbolje ušli u meč pa su Hrvati na samom startu poveli sa 5:1 da bi u finišu „Delfini" smanjili na 5:3. Druga četvrtina je protekla u ravnopravnom duelu i završena sa 1:1, a Hrvati su uspeli da sačuvaju prednost. U trećoj četvrtini vaterpolisti Srbije uspevaju da pojačaju tempo i izjednače na 8:8, ali su u finišu Hrvati ponovo poveli i sa prednošću od 10:8 ušli u poslednju četvrtinu. U finišu meča Hrvati uvećavaju prednost na četiri gola i