Norič osetio moć šampiona, spektakularan pogodak Ingsa

RTS 21.08.2021

Mančester siti zabeležio prvu pobedu u novom šampionatu, ubedljivo savladana ekipa Noriča 5:0. Aston Vila bolja od Njukasla 2:0, spektakularne "makazice" Danija Ingsa. Bez pobednika u duelima Palasa i Njukasla (0:0) i Lidsa i Evertona (2:2).

Šampion Enleske doživeo je poraz i prvom kolu od Totenhema, ali protiv novajlije Noriča nije bilo iznenađenja - Siti je na "Etihadu" slavio ubedljiv trijumf 5:0. Pep Gvardiola izmeđao je karte u odnosu na prvi meč i to je dalo rezultat. Ipak, domaćin je poveo autogolom golmana Krula u 7. minutu. Najskuplje pojačanje "građana" ovog leta Džek Griliš postigao je svoj prvenac u dresu novog kluba u 22. minutu i postavio rezultat prvog poluvremena. Domaći su u nastavku