Izvor: Sputnik/Balkan arhiva vesti 02.09.2021
Politička kriza u Bugarskoj: Bivši premijer Borisov se vraća u igru
Sputnik 02.09.2021
Lider stranke GERB, bivši premijer Bugarske Bojko Borisov, polako se vraća u igru na političkoj sceni u zemlji kojoj predstoje novi parlamentarni izbori, treći ove godine. Kako piše bugarski list „Sega“, uzrok aktuelne političke situacije oko vlade i… »
Shvata li Zapad da ništa nije kao pre: Nemački turista rešio da smeni Dodika
Sputnik 02.09.2021
Bosna i Hercegovina se nalazi u stanju permanentne krize, sa povremenim oscilacijama, a eventualna odluka Kristijana Šmita koji u Sarajevu boravi kao nemački turista ne bi proizvela povlačenje srpskog člana Predsedništva BiH, kaže u razgovoru za Sputnjik… »
Ustav i Dejton jasno preciziraju ko je ko: Čović odgovorio Komšiću
Sputnik 02.09.2021
Ustav Bosne i Hercegovine jasno precizira konstitutivne narode i njihovo legitimno predstavljanje kao osnov Dejtonskog mirovnog sporazuma, istakao je zamenik predsedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Dragan Čović u razgovoru sa… »