Zemlja vaterpola - juniori šampioni Evrope

RTS 19.09.2021

Posle seniora u Tokiju, omladinaca na svetskom prvenstvu u Pragu, red je došao na juniore - oni su u finalu Evropskog prvenstva na Malti pobedili Grčku rezultatom 10:6 (2:0, 2:3, 3:1, 3:2) i tako zaokružili neverovatno leto za srpski vaterpolo.

U prvoj četvrtini doktorska odbrana Srbije koja je sprečila Grke da naprave bilo koju izglednu akciju. Napad je rezultirao sa dva gola, prvi Kovačevića posle odličnog šuta i drugi Kojića sa igračem više sredinom tog dela igre. Samo po jedno isključenje, Grci su igrača više dobili sekund pred prvi odmor. U drugom delu druge četvrtine Grci su došli do daha. Iz dva uzastopna napada su izjednačili a zatim 1,42 do odmora došli do prvog vođstva. Srpski napad nije