Izvor: Slobodna Evropa arhiva vesti 21.09.2021
Vlada Sudana: Pokušaj puča povezan s pristalicama al-Bashira
Slobodna Evropa 21.09.2021
Prelazna vlada Sudana saopćila je da je u utorak spriječila pokušaj državnog udara u koji su bili uključeni vojni oficiri i civili povezani sa svrgnutim režimom dugogodišnjeg autokrate Omara al-Bashira. Premijer Abdalla Hamdok rekao je da je pokušaj puča… »
Osmani i Grvala: Kosovske vlasti delovale u skladu sa Briselskim sporazumom
Slobodna Evropa 21.09.2021
Ministarka spoljnih poslova i dijaspore u Vladi Kosova Donika Grvala (Gervalla) izjavila je u utorak, 21. septembra, da je uvođenje recipročnih mera prema Srbiji oko registarskih tablica, u skladu sa sporazumom koji su dve strane potpisale u Briselu. Ona… »
Borrell: U UN nije planiran ministarski sastanak o nuklearnim pregovorima s Iranom
Slobodna Evropa 21.09.2021
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu i sigurnosnu politiku Josep Borrell kazao je da će se 21. septembra sastati sa svojim novim iranskim kolegom, Hosseinom Amirabdollahijanom, na marginama Generalne skupštine Ujedinjenih nacija (UN) u Njujorku… »
Izbori za rusku Dumu kao 'generalna proba' za predsjedničke izbore 2024.
Slobodna Evropa 21.09.2021
Piše: Robert Coalson U kasnim večernjim satima 19. septembra gradonačelnik Moskve Sergej Sobijanin bio je na čelu izbornog pobjedničkog skupa za vladajuću stranku Jedinstvena Rusija, koja je bila spremna da održi svoju dvotrećinsku ustavnu većinu u… »