Извор: Нова економија архива вести 15.10.2021
Србија у раљама енергетске политике ЕУ, или зашто плаћамо карбонске квоте
Нова економија 15.10.2021
Драматичне промене у енергетском сектору захтевају да држава утврди јасну стратегију и да одреди правац развоја у наредним годинама. До краја 2050. године ЕУ треба да елиминише емисију угљоводоника, што ће захтевати огромне… »
БиХ привремено укида царину за електричне аутомобиле
Нова економија 15.10.2021
Царинска од 5 одсто за увоз електричних аутомобила у Босни и Херцеговини ускоро би могла да буде привремено укинута, док би за хибридна возила била смањена са 15 одсто на 5 одсто, преноси Балкангреененергиваис. Министарства… »
Аеродром "Росуље" постаје део "Аеродрома Србије"
Нова економија 15.10.2021
Влада је одобрила припајање Јавног предузећа "Аеродром Росуље" привредном друштву "Аеродроми Србије", као и повећање основног капитала потоњег предузећа, објављено је у решењима. Нацртом Уговора о припајању из новембра… »
Продаја органске хране повећана, проблеми остали исти
Нова економија 15.10.2021
Продаја органске хране повећана је од почетка пандемије у нашим малопродајним радњама, али и даље се боримо са истим проблемима у производњи, каже Татјана Идеи, предузетница из Темерина, која се бави производњом органске… »

