Važna pobeda Partizana posle rovovske borbe u Parizu

RTS 08.12.2021

Košarkaši Partizana ostvarili su veoma tešku pobedu nad Metropolitanom u Parizu, u šestom kolu Evrokupa. Partizan je u jednom od derbija vodio pravi košarkaški rat sa protivnikom, ali je uspeo na kraju da trijumfuje, rezultatom 89:82.

Crno-beli su tako došli do petog trijumfa (imaju samo jedan poraz) i nalaze se u vrhu tabele grupe A zajedno sa Lokomotivom iz Kubanja, koja ima isti učinak. Duel sa Metropolitanom bio je izuzetno težak, napet i neizvestan od prvog do poslednjeg minuta – ekipe su se mnogo puta smenjivale u vođstvu, a sve je odlučeno sredinom četvrte četvrtine. Zahvaljujući Kevinu Panteru, predstavnici srpskog kluba dobro su se držali protiv raspoloženog protivnika, koji je u svojim