Đoković poražen od Veselog

RTS 24.02.2022

Novak Đoković završio je učešće na turniru u Dubaiju porazom u četvrtfinalu od Jiržija Veselog iz Češke, čime je ostao bez prvog mesta na ATP rang-listi. Đoković nije odigrao na nivou na kojem ume i izgubio je od 123. igrača sveta, rezultatom 6:4, 7:6 (7:4). Novaka će na prvoj poziciji naslediti Danil Medvedev.

Kraj meča, Veseli je pobedio Đokovića Neverovatan je bio Veseli u ovom meču, a tako ga je i završio - precizan i snažan udarac za kraj, Veseli je pobedio sa 6:4, 7:6 (7:4). 4:6, 6:6 – Taj-brejk odlučuje pobednika drugog seta Uspeo je Đoković da se vrati i onda spasi jednu brejk priliku u 11. gemu, ali to nije sputalo Veselog. Oporavio se posle izgubljene šanse, dobio gem i odveo drugi set u taj-brejk – 4:6, 6:6. 4:6, 5:5 – Brejk za Đokovića! Vraća se Đoković u