Tadić razbio prokletstvo bele tačke i razgalio Amsterdam

Sputnik 06.03.2022

Dušan Tadić, kapiten fudbalske reprezentacije Srbije, još jednom je opravdao epitet heroja Ajaksa. Srbin je golom iz penala u 90. minutu uspeo da donese trijumf amsterdamskom divu – 3:2 (2:0), koji je prethodno ispustio dva gola prednosti protiv autsajdera RKC Valvajka.

PSV iz Ajndovena pobedio je Herakles rezultatom 3:1 i na kratko je zaseo na čelo Eredivizije. Čekao se odgovor Amsterdama, ali su stvari po „kopljanike“ bile daleko teže, nego što se to činilo pre susreta na „Johan Krojf areni“. Ajaks je bio apsolutni favorit RKC-a, koji je 14-plasirani tim na tabeli. I povela je četa Erika ten Haga preko Sebastijana Alea u 33. minutu, da bi Francuz i četiri minuta kasnije ponovo pronašao put do mreže. Činilo se da će Ajaks