Poznati svi četvrtfinalisti Lige Konferencija

RTS 17.03.2022

PSV sa 4:0 savladao Kopenhagen i plasirao se u četvrtfinale Lige Konferencija. Bodo Glimt posle produžetaka odigrao 2:2 sa Alkmarom i prošao dalje. Marsej bolji od bolji od Bazela. Lester izašao kao pobednik u dvomeču sa Renom. Dalje idu Roma, Fejnord, Paok i Slavija Prag.

Prvi meč PSV i Kopenhagena završen je nerešenim rezultatom 4:4. U revanšu u Kopenhagenu PSV je ponovo postigao četiri pogodka, protivnik nijedan. Gosti su poveli u 10. minutu preko Zahavija, Gotce je povisio na 2:0 u 30. minutu. Zahavi je svojim drugim golom povećao prednost PSV-a u 79. Konačan rezultat postavio je Madueke u prvoj minuti nadoknade. Alkmar je uspeo da istim rezultatom - 2:1 pobedi Bodo Glimt na svom terenu. U produžecima gosti su postigli pogodak i