Srpski dečaci spektakularnim preokretom do Evrope!

Sputnik 29.03.2022

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije, za igrače do 17 godina, na spektakularan način je uspela da savlada Vels rezultatom 4:2 i plasira se na Evropsko prvenstvo! Četiri godine starija generacija pobedila je Jermeniju takođe u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo sa 2:0.

Mladi srpski fudbaleri su do 59. minuta imali dva gola zaostatka, ali su zatim kompletirali preokret i za 18 minuta su postigli četiri gola. Briljirali su Mateja Bubanj i Jovan Milošević sa po dva postignuta pogotka i ti golovi su Srbiju doveli do prvog mesta tabele i sedam bodova, jednim više od drugoplasirane Turske koja ide u baraž. Srbija je loše ušla u utakmicu, već u 19. minutu je gubila posle gola Kaluma Osmanda, a u 55. minutu Omari Bendžamin je povisio