Poraz Denvera uprkos sjajnom Jokiću

RTS 02.04.2022

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je seriju sjajnih igara i na gostovalju Minesote ali nije uspeo da sačuva svoj tim od poraza. Gosti su nadigrali Denver sa 136:130 iako je Somborac opet bio najefikasniji igrač meča i na korak od novog trostrukog dvocifrenog učinka.

Srpski as je odigrao još jednu izuzetnu utakmicu i postigao 38 poena uz 19 skokova i 8 poena predvodeći svoj tim ali je to ipak bilo nedovoljno da dođu do pobede na svom terenu. Minesota je odlično ušla u neizvestan meč pun obrta i dobila prvu četvrtinu, da bi domaćini u nastavku načinili obrt i došli do dvocifrene prednosti u sredini druge, ali gosti nisu posustajali pa su uspeli da anuliraju tu prednost i na poluvreme odu sa prednošću sa početka meča. U nastavku