Augsburg slavio u Bohumu, Herta sigurna protiv Štutgarta

RTS 24.04.2022

Fudbaleri Augsburga nadigrali su Bohum sa 2:0 na gostovanju u nastavku 31. kola Bundeslige i sa nova tri boda ojačali šanse za opstanak u najjačoj ligi Nemačke. U drugom večerašnjem meču Herta je nadigrala Štutgart sa 2:0 na svom terenu u svojevrsnom derbiju za opstanak.

Zahvaljujući ovoj pobedi tim Augsburga je došao do sedam bodova prednosti u odnosu na Štutgart, ekipu koja je trenutno na poziciji koja vodi u baraž za opstanak. Na drugoj strani Bohum je na domaćem terenu propustio priliku da eventualnim trijumfom već sada obezbedi opstanak u društvu najboljih. Gosti su do prednosti došli već u 15. minutu igre pogotkom Andre Hana, a potom su prepustili inicijativu domaćinima uspešno čuvajući prednost. U 43. minutu su iznudili