Beograd arhiva vesti 13.05.2022
Beograd u konstantnoj borbi protiv klimatskih promena
Politika 13.05.2022
Beograd mora da poveća otpornost na klimatske promene, kao i potrebu za konstantnim radom na smanjenju emisija štetnih gasova, izjavila je povodom Međunarodnog dana akcije za klimu, Ivana Vilotijević, sekretar Sekretarijata za zaštitu životne… »
Monografija kao ogledalo rada Zavoda za zaštitu spomenika kulture
Politika 13.05.2022
Posvećena je svima koji su radili u toj instituciji, onima koji nisu više među nama, kao i generacijama koje dolaze da dalje čuvaju nasleđe Beograda. Povodom obeležavanja šest decenija postojanja Zavoda za zaštitu spomenika kulture Beograda juče… »
Spomenik Matiji Banu na Čukarici
Politika 13.05.2022
Matija Ban je bio veliki poštovalac umetnosti i u svojoj vili na Košutnjaku okupljao je književn u i likovnu elitu, a njegov posed uništen je u Prvom svetskom ratu, ali je uspomena na njega ovekovečena u nazivu naselja. Spomenik Matiji Banu… »
Sjaj ruskih slikara
Politika 13.05.2022
Izložba „Sjaj ruskih slikara” iz zbirke Vladimira Pešića predstavljena je Ruskom domu. Postavka u središte stavlja simbolička istorijska zbivanja, koja pokazuju kakav je odnos Zapada prema Rusiji bio kroz vekove, ali i kako su Rusi uspevali da… »
Bizarna scena u novom Beogradu Pogledajte šta je jednom čoveku palo na pamet da uradi prolaznici nemo posmatrali jeziv prizor
Kurir 13.05.2022
Da ljudima svašta može da padne na pamet u to smo se više puta uverili, ali scena iz Novog Beograda je zaista frapantna. Naime, ni snimak koji možete pogledati ne demantuje ovu tvrdnju. Čovek koji se vozi zakačen na kraju tramvaja iznenadio je mnoge… »
Strašna saobraćajka u Beogradu: Sudar autobusa i automobila, punto totalno smrskan, svi povređeni u Urgentnom (foto)
Kurir 13.05.2022
Na ulazu u naselje Stepa Stepanović dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su povređeni putnici u autobusu. Autobus se kretao ka naselju, a iz suprotnog smera automobil "Punto" je prešao preko ostrva i udario u autobus. View this post on Instagram A… »
Posle Spajdermena i Dart Mol prošetao Beogradom: Ulicama hoda obučen u kostim negativca iz Ratova Zvezda, novi šok video!
Kurir 13.05.2022
Ponovo luda scena sa ulica i ponovo Beograd! Izgleda da je srpska prestonica postala centar za ludorije na javnim mestima, među kojima se posebno ističu muškarci obučeni u razne kostime koji šetaju po ulicama i izazivaju šok reakcije prolaznika, a… »
Pet predloga gde za vikend u i oko Beograda, a da nisu Avala ili Ada: Jedno divno mesto nalazi se u samom gradu, ali ga se…
Blic 13.05.2022
Vremenska prognoza najavljuje lepo i toplo vreme za vikend, što je idealno za odlazak na izlet i beg od gradske vreve i gužve. Svakako, naša dva najpoznatija izletišta, koja svakodnevno posećuje veliki broj posetilaca, su Avala, Ada Ciganlija… »
Zbog Milice je plakala cela Srbija: Majka ju je usred zime ostavila na ulici pored kontejnera, a danas je uspešna žena:"Kada…
Blic 13.05.2022
Zorana Lazarević. Milica Nikolić. Milica Mršulj. Tri imena, jedna osoba, a priča od koje podilazi jeza, topi se srce, i na kraju, padne i suza radosnica. A sve j je počelo zime 1994. godine, kada je jedna beba u februaru mesecu pronađena kraj… »
Festival Evrope na Kalemegdanu sutra u 12.00 časova
Kurir 13.05.2022
Nakon obeležavanja Dana Evrope u Novom Sadu, Evropskoj prestonici kulture 9. maja, Festival Evrope se seli u Beograd, na Kalemegdan, u subotu 14. maja. Delegacija EU u Srbiji, zajedno sa državama članicama EU, Ministarstvom za evropske integracije… »