Treća sreća za Hrvate, Austrija „imala“ prvake sveta, pa ih ispustila

Sputnik 10.06.2022

Fudbalska reprezentacija Hrvatske upisala je prvu pobedu u Ligi nacija, a do nje je došla u Danskoj u meču trećeg kola Grupe A. Gol odluke postigao je Mario Pašalić u 70. minutu. Domaćinu je u 88. minutu zbog ofsajda poništen pogodak, pa su Hrvati otišli kući sa tri boda.

Hrvati su očajno startovali u novoj sezoni Lige nacija, što potvrđuje poraz u Osijeku od Austrije (0:3), zatim nešto bolje izdanje protiv Francuza takođe na domaćem terenu (1:1), da bi na kraju bila treća sreća. Pala je Danska i to u Kopenhagenu na Parken stadionu. Skandinavci su bili bolji rival u uvodnih 45 minuta imali su čak osam pokušaja, od kojih je jedna lopta išla u okvir gola, poništen im je i pogodak pred odlazak na odmor. U nastavku susreta izabranici