Izvor: Slobodna Evropa arhiva vesti 18.06.2022
U Norveškoj otkriven spomenik Breivikovim žrtvama
Slobodna Evropa 18.06.2022
U Norveškoj je 18. juna otkriven spomenik žrtvama masovnog ubice Andersa Breivika koji čini 77 bronzanih stubova koji predstavljaju po jednog ubijenog u napadu 2011. godine. Ceremoniji koja je obavljena skoro 11 godina nakon smrtonosnog napada… »
Njemačke vlasti istražuju stotine mogućih ruskih ratnih zločina u Ukrajini
Slobodna Evropa 18.06.2022
Njemačke vlasti istražuju nekoliko stotina mogućih ratnih zločina koje su počinile ruske snage u Ukrajini, rekao je visoki policijski dužnosnik. Holger Muench, načelnik savezne policije BKA, rekao je za novine The Welt am Sonntag u članku… »
Kongresmen iz SAD poziva da se rasvetli užas seksualnih zločina na Kosovu
Slobodna Evropa 18.06.2022
Nacrt rezolucije američkog kongresmena Kolina Olreda (Colin Allred), u kojoj se Sjedinjene Američke Države (SAD) pozivaju da promovišu krivično gonjenje seksualnih zločina tokom rata na Kosovu 1998/99., mnogi smatraju novom šansom za napredak… »
Smanjena isporuka ruskog plina preko Ukrajine za Zapadnu Evropu
Slobodna Evropa 18.06.2022
Ruski državni energetski div Gazprom saopćio je da je transport plina za Zapadnu Europu preko Ukrajine kroz ulaznu tačku Sudža 18. juna pao na 41,4 miliona kubnih metara, s 41,9 miliona kubika prethodnog dana. ''Ukrajina je odbila zahtjev za transport… »