Pešić: Igrali smo bez strpljenja, discipline i ritma

Danas 30.06.2022  |  V. N.

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić rekao je posle utakmice u kojoj je njegov tim izgubio u Rigi od Letonije (66:59) da je niz grešaka u trećoj četvrtini bio uzrok poraza. „Pre svega da čestitam Letoniji, posebno na drugom poluvremenu.

Mi smo odigrali dva različta poluvremena. U prvom smo imali kontrolu. Radili smo sve šta smo želeli, jedini problem bio je ofanzivni skok rivala. U drugom delu smo počeli da igramo drugačiju košarku. Hteli smo da završimo meč odmah, bez strpljenja, discipline u napadu“, rekao je selektor, a zatim dodao: „Nismo igrali onako kako je bilo potrebno. Na kraju je to razlog poraza. Izgubili smo prvo ritam, pa onda i meč. Letonija ima talentovan tim, posebno sa spoljnih