Veliki uspeh srpskog rukometa, juniori bronzani na Evropskom prvenstvu

RTS 17.07.2022

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Portugaliji, pošto je u utakmici za treće mesto savladala Švedsku 30:26. Miloš Kos najbolji strelac na meču, prevagu doneo odbranama golman Marko Mrdović.

Svetla je budućnost srpskog rukometa, sudeći po rezultatu koji je napravila juniorska selekcija - na šampionatu Evrope u Portugaliji osvojena je bronzana medalja. Posle poraza od Španije u polufinalu turnira, ekipa Đorđa Teodorovića smogla je snage da se uzdigne i drugi put na turniru savlada selekciju Švedske. Odličan meč odigrali su mladi rukometaši - u prvom poluvremenu su odličnim napadom stigli do prednosti, koja je posle 30 minuta iznosila pet golova (17:12).