Фудбалерке Енглеске у финалу Европског првенства

Бета 26.07.2022

Женска фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се вечерас у финале Европског првенства, пошто је у полуфиналу у Шефилду победила Шведску са 4:0.

Домаћин турнира повео је у 34. минуту голом Бетани Мид, која је у 48. минуту асистирала Луси Бронз код другог гола.

Трећи гол, који ће бити кандидат за најлепши на турниру, постигла је Алесија Русо у 68. минуту, 11 минута пошто је ушла у игру. Њен шут прво је одбранила Хедвиг Линдал, лопта је поново дошла до Русо која је петом захватила лопту и послала је кроз ноге шведске голманке.

Коначан резултат поставила је Франческа Кирби голом у 76. минуту, на додавање Мид.

Енглеска се тако пласирала у финале великог такмичења први пут после 2009. године.

То је трећи пласман Енглеске у финале Европског првенства, после пораза од Шведске 1984. и Немачке 2009. године.

Енглеска ће у финалу играти против победника дуела Немачке и Француске, 31. јула на лондонском Вемблију.