Izvor: Euronews arhiva vesti 22.08.2022
Avion preleteo pistu jer su piloti navodno zaspali
Euronews 22.08.2022
Veruje se da su dva pilota zaspala i propustila sletanje tokom leta iz Sudana za Etiopiju prošlog ponedeljka, navodi se u izveštaju sajta komercijalne avijacije "Aviation Herald". Incident se dogodio u avionu boing 737-800 kompanije Ethiopian Airlines na… »
Vaterpolo turnir "Srbija 2022": "Delfini" protiv Francuske jure prvu pobedu
Euronews 22.08.2022
Vaterpolisti Srbije pokušaće danas (12, TV Arena 2 Premium) u trećem kolu turira "Srbija 2022" da ostvare prvi trijumf, a rival će im biti selekcija Francuske. "Delfini" su u prvom kolu, pre dva dana, remizrali protiv Italije 9:9, a juče su u derbiju… »
Tri najveća izazova sa kojima će se nova Vlada Srbije suočiti i ključni trenutak koji ne sme da "prespava"
Euronews 22.08.2022
Srbija je nadomak nove vlade skoro pet meseci nakon održavanja parlamentarnih izbora. Imenovanjem mandatara do kraja nedelje, kako je najavio predsednik Aleksandar Vučić, počeće završna faza u formiranju izvršne vlasti u kojoj će, kako sami ministri… »
Populacija orlova krstaša u Srbiji se povećava
Euronews 22.08.2022
Orlovi krstaši (Aquila heliaca), ptica koja krasi grb Srbije i predstavlja nacionalni simbol, zamalo su iščezli sa našeg neba 2016.godine kada je bilo poznato samo jedno gnezdo krstaša, dok je ove godine populacija, uz pomoć Društva za zaštitu i… »