Ajntraht nadigrao Verder, Keln i Štutgart podelili bodove

RTS 28.08.2022

Fudbaleri Ajntrahta nadigrali su Verder sa 4:3 na gostovanju, a Keln i Štutgart su odigrali bez golova u današnjim mečeviba trećeg kola Bundeslige. Na stadionu Verdera ravnopravan duel odvijao se sve do finiša prvog poluvremena kada su gosti i rezultatski potvrdili inicijativu koju su imali od starta meča.

U svojevrsnom derbiju sredine tabele Bundeslige Ajntraht je slavio posle nekoliko rezultatskih obrta i svojevrsne goleade koju je jompletirao u finišu prvog i početkom drugog poluvremena. Goleadu je na gostovanju otvorio Mario Gotze već u drugom minutu sjajnim šutom sa ivice šesnaesterca donevši vođstvo gostujućem timu Ajntrahta. U ravnopravnom duelu, amo desetak minuta kasnije, domaćini sličnim šutom Antoni Junga dolaze do izjednačenja, da ni samo tri minuta