Očajna Srbija ostala bez četvrtfinala Evropskog prvenstva

Sputnik 04.09.2022

Prvi put otkako nastupaju pod našom zastavom vaterpolisti Srbije neće igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Delfini su u Splitu poraženi od Francuske sa 10:9 (3:1, 1:1, 5:4, 1:3), pa će takmičenje nastaviti u razigravanju za plasman od devetog do 12. mesta.

Ništa nas nije išlo u prvoj četvrtini, kao i na celoj utakmici. Kao da je samopouzdanje problem ovog našeg renoviranog tima koji je u uvodnoj deonici igrao očajno sa igračem više. Imali smo pet prilika da damo gol iz prednosti i nismo iskoristili nijednu. Do jedinog gola došli smo posle tajm-auta kad je selektor Savić podviknuo, dok su Francuzi lako došli do golova i prednosti – 1:3. U drugoj četvrtini naš tim je znatno podigao igru u odbrani, ali je nervoza u