Rvači Srbije obezbedili četiri medalje na Svetskom prvenstvu

RTS 11.09.2022

Srpski rvači grčko-rimskim stilom Sebastijan Nađ (63 kg) i Mate Nemeš (67 kg) plasirali su se u finala Svetskog prvenstva koje se održava u Beogradskoj areni. Pobedama u polufinala obezbedili su još dve, a ukupno rekordne četiri medalje za Srbiju na najvećem svetskom nadmetanju.

Sebastijan Nađ je u polufinalu ubedljivo savladao Taleha Mamadova iz Azerbejdžana sa 5:0, a pre toga je savladao suparnike iz Alžira, Rumunije i Jermenije. Mate Nemeš je u polufinalu savladao Hasrata Jafarova iz Azerbejdzzana sa 5:2, a pre toga je savladao reprezentativce Indije, Turske i Poljske. Nađ i Mate Nemeš u ponedeljak će se boriti za zlato, a kasnije danas za najsjajnije odličje na strunjaču Zurabi Datunašvili u kategoriji do 87 kg. A Ali Arsalan osvojio