Rusija pobedila posle 310 dana!

Sputnik 24.09.2022

Fudbalska reprezentacija Rusije odigrala je prijateljski meč sa Kirgistanom u kojem je slavila rezultatom 2:1 (1:1). Bio je to prvi meč „Zbornaja komande“ koja je pod suspenzijom UEFA posle čak 310 dana, a izabranici selektora Valerija Karpina slavili su kasnim golom Utkina u 89. minutu.

Prethodno je Sobolev izjednačio iz penala u 30. minutu, nakon što je Kirgistan poveo preko Šukurova u 24. Ruska fudbalska reprezentacija konačno je istrčala na travnati teren i tamo je posle dužeg vremena osetila slast pobede, a sve zbog toga što su Evropska i Međunarodna kuća fudbala (UEFA I FIFA) izbacili „Zbornaja komandu“ prvo iz baraža za Mundijal u Kataru, zatim iz Lige nacija, a na kraju i iz kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine koje će biti