Hrvatska nakon penala poslala Brazil kući

RTS 09.12.2022

Hrvatska je posle penala zasluženo savladala Brazil u prvom četvrtfinalnom meču Mundijala u Kataru. Brazil nije uspeo da iskoristi šanse koje je imao, Hrvatska je rizikovala, uspela da nadoknadi rezultatski deficit sa kraja prvog produžetka (1:1) i ode u penale u kojima je zasluženo prošla dalje (4:2).

Hrvatska savladala Brazil i ide u polufinale Rolerkoster u prvom četvrtfinalnom meču. Nakon nezanimljivog prvog poluvremena bez previše uzbuđenja i kvalitetne igre u drugom su se oba tima otvorila i pokazala želju za pobedom. Brazil je napadao silovito u drugom poluvremenu, a Livaković je odlično branio svoj gol. Već na sredini drugog poluvremena moglo se naslutiti da će meč otići u produžetke što se i dogodilo. Brazil je nastavio da napada i u prvom delu nadoknade