Bruklin deklasirao „ratnike“, Indijana nadigrala Boston

RTS 22.12.2022

Prošlogodišnji timovi NBA finala Golden stejt i Boston sinoć su ubedljivo nadigrani od svojih suparnika i nastavili neslavne serije poraza. „Ratnici“ su deklasirani od Bruklina sa 143:113, a i Bostonu je malo nedostajalo da slično prođe ali ga je Indijana na domaćem terenu nadigrala sa 117:112.

Golden stejtu očigledno nedostaju Stef Kari i Klej Tompson jer bez njih nastavljaju poražavajuću seriju poraza ovoga puta na gostovanju u Bruklinu. Već na samom startu meča domaćini su u prvoj četvrtini došli do skoro 30 poena prednosti a do kraja prvog poluvremena su im ubacili čak 91. poen. Potom nije bilo nikakve dileme o pobedniku iako su „ratnici" u trećoj četvrtini uspeli da nadoknade deset poena zaostatka ali je to bilo sve. U sedmoj pobedi Bruklina u nizu