Bajern siguran protiv Volfsburga, Verder nadigrao Štutgart

RTS 05.02.2023

Na gostujućim terenima pobede su slavili Verder nad Štutgartom sa 2:0 i vodeći Bajern nad Volfsburgom u poslednjim utakmicama 19. kola Bundelige. U svojevrsnom derbiju kola Bajern je praktično pobedu obezbedio tokom 20 minuta igre već u prvom poluvremenu.

Već posle 9. minuta igre pobedničku seriju pogodaka Bajerna počeo je Koman koji je već posle pet minuta uvećao prednost na 2:0, a već u 19. minuti Miler postiže pogodak za 3:0 posle čega nije bilo dileme o pobedniku. U ostatku meča Volfsburg se nije predavao ali su uspeli samo da umanje razliku u 44. minutu golom Kaminskog, a potom su dobili i igrača više u drugom poluvremenu posle isključenja Kimiha zbog dva žuta kartona u 54. moinutu. Ipak sve nade domaćina je