Anderleht nakon penala izbacio Ludogorec za plasman u osminu finala Lige Konferencija

RTS 23.02.2023

Fudbaleri Anderlehta savladali su nakon boljeg izvođenja penala Ludogorec sa 3:1 i plasirali se u osminu finala Lige Konferencija. Lacio i AEK Larnaka sačuvali 1:0 iz prvog meča. Dalje ide i Šerif.

Fudbaleri Anderlehta uspeli su da u regularnom delu nadoknade gol minusa iz prvog meča, a posle boljeg izvođenja jedanaesteraca obezbedili su plasman u dalje takmičenje. Anderleht je poveo u 13. minutu kada je Ruso pogodio sopstvenu mrežu. Na 2:0 povisio je Veršeren u 68. Tri minuta kasnije Tijago je postigao gol za Ludogorec i tako postavio rezultat regularnog dela susreta. Nakon dva produžetka nije bilo promene rezultata pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.