Izvor: Nova ekonomija/Ekonomija arhiva vesti 21.04.2023
Beograd dobio još 425.000 evra iz republičkog budžeta
Nova ekonomija 21.04.2023
Grad Beograd dobio je 50 miliona dinara (425.000 evra) iz tekuće budžetske rezerve, vidi se iz rešenja Vlade. Novac je odobren Ministarstvu finansija na ime transfera Beograd „za izvršavanje obaveza iz razloga koje nije bilo moguće predvideti u postupku… »
Detalji oporezivanja frilensera koji su na platformi Payoneer
Nova ekonomija 21.04.2023
Oporezivanje novca koji dobijate na račun koji je otvoren na platfromi poput Payoneer, isti je poreski tretman kao da su sredstva primljena preko računa poslovnih banaka. Kako piše portal Biznis.rs, samooporezivanje frilensera, odnosno radnika na… »
Polovina savskog priobalja u Beogradu je „ekološki uništena“
Nova ekonomija 21.04.2023
Većinu priobalja reke Save u Beogradu, oko 46 odsto zauzimaju sojenice, splavovi i jahte, betonska šetališta i zgrade umesto nasipa i parkova. Zbog svega toga narušena je otpornost na poplave, uništeni su ekosistemi i smanjena je otpornost na klimatske… »