Keln goleadom nadigrao Hertu

RTS 12.05.2023

Fudbaleri Kelna deklasirali su Hertu sa 5:2 na svom terenu u utakmici 32. kola Bundeslige. Posle ravnopravnog duela tokom većeg dela prvog poluvremena u kome je bilo par rezultatskih obrta, domaćini su u drugom potpuno preuzeli inicijativu i gotovo rutinski došli do pobede.

Domaćini su samouvereno ušli u meč sa poslednjeplasitanom Hertom i poveli već u golom Devi Selkea, ali se gosti nisu predavali i uspevaju da izjednače pogotkom Lukasa Tusarta. Onda je usledilo svojevrsno iznenađenje kada je Stevan Jovetić golom u 33. minutu doneo prednost Herti sa 2:1 ali je radost gostiju kratko trajala jer Keln uspeva da za samo desetak minuta opet preokrene rezultat na 3:2 golovima Hubersa i Skirija. U drugom poluvremenu domaćini preuzimaju