Izvor: Nova/Kultura arhiva vesti 17.08.2023
Izložba internacionalne umetničke grupe u Kulturnom centru Grad
Nova 17.08.2023
Grupna izložba umetnika ovogodišnjeg Artist in Residence programa Kulturnog centra Grad biće otvorena u nedelju, 20. avgusta od 20 časova, u Gradskoj galeriji. Izložba će prestaviti rezultate internacionalne umetničke grupe koja je tokom jula i avgusta… »
Zamislite osobu koja pokušava da popravi svet i uspeva u nemogućoj misiji: Džesika Hausner u Sarajevu otkrila detalje novog…
Nova 17.08.2023
Konstantno prikupljam ideje, stalno nešto beležim. I onda od tih beleški razvijam nešto u svojoj glavi i rodi mi se ideja. Ali, ponekad, koliko god bila dobra ideja, kad je razradim, ispostavi se da je za bacanje, pa krenem dalje, kazala je danas u… »
Ideja radikalne transparentnosti: Pozorišni pretres „Pravićemo nešto o ratu, rodu i slobodi“
Nova 17.08.2023
Pozorišni pretres „Pravićemo nešto o ratu, rodu i slobodi, zvaće se: Šta bi rekla Čelsi meni” posvećen je postupcima uzbunjivanja i ideji radikalne transparentnosti, a biće izveden od 25. do 27. avgusta u prostoru Galerije Podroom, saopštili su iz… »
Aleksa Krstić laureat Brankove nagrade za zbirku „Dečaci istočnog bloka”
Nova 17.08.2023
Aleksa Krstić je dobitnik Brankove nagrade Društva književnika Vojvodine, koja mu je dodeljena za zbirku „Dečaci istočnog bloka” u izdanju Gradske biblioteke Čačak. Aleksa Krstić je postao 63. dobitnik ovog značajnog priznanja, a njegov lirski izraz je… »
Obožavao ga je Bouvi, inspirisao je Lejdi Gagu i Kajli Minog, a 40 godina posle smrti TikTok ponovo otkrio Klausa Nomija
Nova 17.08.2023
Negde krajem sedamdesetih Dejvid Bouvi je završio svoju berlinsku trilogiju, i trebalo je da nastupi uživo u "Saturday Night Live". Jedne večeri našao se u andergraund klubu u kojem je na scenu izašao neko ko će mu zauvek okupirati pažnju - jarka šminka… »