Grigor Dimitrov eliminisao Medvedeva u Parizu

RTS 01.11.2023

Bugarski teniser Grigor Dimitrov nadigrao je Danila Medvedeva sa 2:1 (6:3, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2)) i priredio svojevrsno iznenađenje već u drugom kolu eliminišući trećeg igrača sveta. U trećem kolu Dimitrov će snage odmeriti sa Aleksanderom Bublikom.

Dimitrovu, koji je trenutno 17. na svetskoj listi, trebalo je dva sata i 56 minuta igre da se revanšira Medvedevu za prošlonedeljni poraz u osmini finala Beča. Bugarin je ekspresno poveo sa 3:0 u prvom setu, vratio je Medvedev zatim brejk ali je to bilo sve jer je odmah potom izgubio servis i Dimitrov je onda gotovo rutinski priveo set kraju. Drugi set je Medvedev otvorio mnogo bolje i poveo 5:2, ali je onda naglo pao, čak se i svađao sa sudijom i navijačima i tako