Ekonomija arhiva vesti 21.11.2023
ECB: Posrnuli sektor komercijalnih nekretnina u eurozoni mogući rizik za banke
SEEbiz 21.11.2023
FRANKFURT - Cijene komercijalnih nekretnina u Europi padaju zbog slabog gospodarstva i visokih kamatnih stopa i predstavljaju izazov za profitabilnost i poslovni model sektora, zaključio je ECB u izvješću o financijskoj stabilnosti, objavljenom u… »
Planirate da za "Crni Petak" odete do Segedina? Evo koje su cene goriva u Mađarskoj, i koliko će vas koštati pun rezervoar…
Blic 21.11.2023
Ukoliko planirate da u skorije vreme krenete u Mađarsku i tamo natočite gorivo. Prema aktuelnim cenama goriva u Mađarskoj pun rezervoar dizela koštaće vas oko 9.500 dinara, dok će vas pun rezervoar benzina koštati oko 100 dinara manje, tj. oko… »
Lov na „brodove duhove“ koji Rusiji donose milijarde
Politika 21.11.2023
Evropska unija je zadužila Dansku da pažljivo ispita takozvane " brodove duhove " koje Moskva koristi za transport sirove nafte, izbegavajući ograničenje cena, izvestio je u sredu Fajnenšel Tajms, pozivajući se na tri osobe upoznate sa tim. Prošlog… »
Raste broj nemačkih kompanija koje smatraju da su na rubu propasti
Biznis.rs 21.11.2023
Ključni razlog je nedostatak potražnje ili porudžbina. Trenutno 6,8 odsto nemačkih kompanija smatra da im je ugrožen ekonomski opstanak, pokazalo je istraživanje minhenskog instituta IFO. U prethodnom istraživanju, sprovedenom u januaru ove godine… »
Predstavljena Bela knjiga Saveta stranih investitora: Srbija napredovala u energetici i carinama
BizLife 21.11.2023
Savet stranih investitora (FIC) predstavio je danas „Belu knjigu 2023“, koja sadrži 397 preporuka za unapređenje poslovne i investicione klime u Srbiji, među kojima i da se organizuju pravovremene javne rasprave o svim novim propisima uz redovan… »
Peking preko državnih banaka prodaje dolare za juane
Biznis.rs 21.11.2023
Kineska valuta ojačala do najvišeg nivoa u poslednja četiri meseca. Najveće kineske državne banke menjaju ove nedelje juane za dolare na domaćem tržištu i prodaju te dolare na međunarodnim tržištima spot valuta. Istovremeno, juan je ojačao za… »
Radnicima u Srbiji prilikom odabira posla najvažnija visina plate
BizLife 21.11.2023
Infostud je i ove godine za vreme trajanja Regionalnog sajma poslova sproveo istraživanje sa ciljem da utvrdi stanje na srpskom i regionalnom tržištu rada. U istraživanju su sem Infostuda učestvovali i partnertski portali iz regiona MojPosao.ba… »
Zasadiš jednom, raste 15 godina, donosi bogatstvo: Ratislav uzgaja pravo "blago" od biljke, država daje 700.000 kao podsticaj
Alo 21.11.2023
Sve što proizvede, to i izveze u Nemačku, Poljsku, Italiju i Hrvatsku. Kilogram ide od 4 do 20 evra, zavisi koji se deo prodaje. Vest da je upućen javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za proizvodnju sadnog materijala… »
Štednja se isplati Čak 56% domaćinstava smanjilo utrošak električne energije
Alo 21.11.2023
Dubravka Đedović Handanović, ministarka rudarstva i energetike, podelila je na Instagramu podatak da je polovina od 1,87 miliona domaćinstava ostvarila popust od 40% zbog manje potrošnje električne energije. Čak 56% domaćinstava u Srbiji… »
Deo imovine Piroteksa kupila kragujevačka firma Agromarket, jedan od investitora za izgradnju Puls šoping centra u Pirotu!
Plus online 21.11.2023
Deo imovine Piroteksa prodat je juče u Agenciji za licenciranje stečajnih upravnika u Beogradu! Idemo postupno! Najavu prodaje objavili smo pre skoro mesec dana. Oglašena prodaja dela imovine Piroteksa. Početna cena oko sedam miliona. Radnicima se… »