Srpski golman pravio bravure protiv Klopovog Liverpula

Sputnik 25.02.2024

Srpski golman Đorđe Petrović odigrao je odličan meč u dresu Čelija protiv Liverpula u finalu Liga Kupa, ali ni njegove bravure i sjajne odbrane nisu donele Plavcima trofej. Redsi su slavili golom u produžecima - 1:0. Posle 90 minuta bilo je 0:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Virdžil van Dajk u 118. minutu meča. Visoki Van Dajk trznuo je glavom posle kornera i savladao srpskog čuvara mreže. Srpski golman imao je dobre odbrane i u prvom poluvremenu kao kada je u 14. minutu dobro odreagovao u dva navrata, a pokazao se odlično i na startu prvog produžetka. Ipak, rešenja za udarac Van Dajka na kraju nije bilo. Van Dajku je u 60. minutu VAR poništio skoro identičan gol glavom zbog ofsajda Japanca Vataru