Bajern deklasirao Majnc uz het-trik Harija Kejna

RTS 09.03.2024

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su nadigrali tim Majnca rezultatom 8:1 na svom terenu u meču 25. kola Bundeslige. Ubedljivu prednost domaćini su obezbedili već u prvom poluvremenu a u efikasnosti ih je predvodio Hari Kejn. Na svom ternu slavili su Augzburg i Lajpcig, dok su Borusija Menhenglazbah i Keln podelili bodove.

Od samog starta meča Bajern je na svom terenu opravdao ulogu favorita u duelu sa Majncom koji je na začelju tabele ali se nije očekivala prava goleada koju je pogotkom u 13. minutu otvorio Hari Kejn. Kejn je meč završio sa tri postignuta gola jer je drugi postigao u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena za 3:1 čime je definitivno nagovestio ko će biti pobednik, a potom se i u 70. minutu upisao u listu strelaca za het-trik. Dva gola postigao je Leon Gorecka u