Jovan sija zlatnim sjajem – Srbija ima prvaka Evrope

Sputnik pre 15 dana

Jovan Nikolić, mladi srpski bokser, osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu pobedom nad Eškerhanom Madijevom. Srebrna odličja Srbiji su doneli Rastko Simić koji je u finalu poražen od Gabrijela Veočića, odnosno Dušan Veletić koji nije uspeo da savlada Ajubu Gadfe Drisi El Aisauija.

Najsjajnije odličje Srbiji podario je Jovan Nikolić u kategoriji do 71 kilograma i to posle preokreta u trećoj rundi. Na kraju je savladao Gruzijca Madijeva 4:1. Najmlađi srpski finalista ovog prvenstva 20-godišnji Rastko Simić je u kategoriji do 80 kilograma snage odmerio sa predstavnikom Hrvatske Gabrijelom Veočićem. Od samog početka Rastko je krenuo silovito i taj tempo držao do kraja, verovao u sebe, bio hrabar i maksimalno motivisan kao i u svim prethodnim