Izvor: Politika/Svet arhiva vesti 22.05.2024
Italija: policija razbila tursku bandu, uhapšeno ukupno 19 osoba
Politika 22.05.2024
RIM – Italijanska policija je razbila tursku kriminalnu organizaciju koja je planirala terorističke akcije i uhapsila 19 osoba u Italiji, Švajcarskoj, Nemačkoj i Turskoj, saopštili su danas istražitelji iz Milana. „U operaciji u kojoj su učestvovale… »
Bela kuća priznaje: nemamo informacije da Kina šalje oružje Rusiji
Politika 22.05.2024
Sjedinjene Države nemaju informacije o tome da Kina navodno namerava da isporuči Rusiji oružje koje će se koristiti u zoni sukoba u Ukrajini, izjavio je pomoćnik američkog predsednika za nacionalnu bezbednost Džejk Salivan. Po njegovim rečima, SAD još od… »
Zapadni mediji: Bajden gubi ideološki „treći svetski rat” od Rusije i Kine
Politika 22.05.2024
Američki predsednik Džo Bajden gubi ideološki „treći svetski rat” od Rusije i Kine, piše američki list „Hil”. Kako se navodi u analizi, svet danas klizi u „globalni ideološki treći svetski rat” u kome su interesi Rusije, Kine i njihovih saveznika… »
Moldavski opozicioni poslanik: Zapad radi na tome da Moldaviju okrene protiv Rusije
Politika 22.05.2024
MOSKVA – Zapad radi na tome da Moldaviju okrene protiv Rusije, baš kao što je to uradio sa Ukrajinom, izjavio je danas opozicioni poslanik u moldavskom parlamentu Vasilij Bolja. „Vojne vežbe Moldavije sa američkim i rumunskim trupama odvijaju se bez… »