Izvor: Danas arhiva vesti 16.06.2024
„Makron i francuski bolesnik“: Profesor Tenzer iznosi tri moguća scenarija u Francuskoj nakon izbora
Danas 15.06.2024
„Francuska će postati bolesnik Evrope ako propadne kocka šefa države. Ovo su opasna vremena“, ukazuje Nikolas Tenzer, predsednik Centra za studije i istraživanja o političkim odlukama (CERAP) i gostujući profesor na Pariskoj školi… »
Izgleda da žene bolje podnose svemirska putovanja od muškaraca, pokazalo novo istraživanje
Danas 15.06.2024
Nedavno objavljena američka studija ukazuje da je aktivnost gena više poremećena kod muškaraca i potrebno im je više vremena da se vrate u normalu kada se spuste na Zemlju. Kada se suoče sa vanzemaljcima koji ispuštaju razarajuću kiselinu, putuju… »
Ko može sprečiti Dodika?
Danas 15.06.2024
Tema najnovijeg Mosta Radija Slobodna Evropa bila je da li je genocid u Srebrenici ne samo nepremostiva prepreka za pomirenje Bošnjaka i Srba, nego i za tolerantne odnose između dva naroda. Sagovornice su bile Edina Bećirević, profesorica Fakulteta za… »
Đurđević Stamenkovski o festivalu „Mirdita – dobar dan“: Festival treba otkazati, podriva ustavni poredak
Danas 15.06.2024
Predsednica stranke Zavetnici Milica Đurđević Stamenkovski izjavila je danas da festival „Mirdita – dobar dan“, čije je održavanje najavljeno u Beogradu, treba otkazati, „jer je reč o manifestaciji koja podriva ustavni poredak“… »