Olga ne ide na Vimbldon – Miomir stao u četvrtfinalu

Sputnik pre 3 dana

Miomir Kecmanović, srpski teniser, poražen je u četvrtfinalu turnira u Istbornu od Maksa Pursela rezultatom 6:3, 7:6. U završnom kolu kvalifikacija za Vimbldon poraz je doživela i Olga Danilović. Srpsku teniserku savladala je Mađarica Dalma Galfi rezultatom 6:1, 7:6.

Posle dve velike pobede Miomir Kecmanović nije uspeo da upiše i treću iako je bio favorit protiv Australijanca Pursela. Srpski teniser u prvom setu nije imao nijednu brejk loptu, dok je protivnik iskoristio svoju jedinu i to je bilo dovoljno da se prelomi set. U drugom setu Miomir je ponovo bio u zaostatku, ali je ovoga puta uspeo da uzvrati Australijancu pa je odlučio taj-brejk. U njemu je ponovo bio sigurniji Pursel. Imao je Kecmanović lepu šansu za polufinale