Janik Siner u trećem kolu Vimbldona

RTS pre 2 dana

Svetski teniser broj jedan i prvi nosilac turnira, Italijan Janik Siner, plasirao se u treće kolo Vimbdlona pobedom nad zemljakom Mateom Beretinijem rezultatom 3:1 (7:6(7:3), 7:6(7:4), 2:6, 7:6(7:4)) posle tri sata i 46 minuta igre. Naredni rival je Miomir Kecmanović.

U izuzetno neizvesnom i napetom duelu dva zemljaka presudile su sitnice. Siner je uspeo da osvoji sva tri seta koja su došla do taj-brejka. Beretini je posle lako dobijenog trećeg seta u četvrtom imao veliku šansu da uvede meč u peti set, ali je odmah pošto je napravio brejk izgubio servis, a u taj-brejku se Siner ponovo pokazao kao mentalno jači u ovom trenutku. Siner će meč trećeg kola protiv Kecmanovića igrati u petak, a satnica će biti određena u četvrtak.