Urugvaj osvojio bronzu na Kupu Amerike, Suarez ispisao istoriju

RTS 14.07.2024

U utakmici za treće mesto na Kupu Amerike fudbaleri Urugvaja nadigrali su selekciju Kanade u penal seriji sa 4:3 posle nerešenih 2:2 tokom 120 minuta igre. Igrač odluke u timu Urugvaja bio je Luis Suarez koji je postao najstariji strelac ikada na Kopa Amerika sa 37 godina, pet meseci i 20 dana.

Tim Urugvaja je odlično počeo meč i poveo već u osmom minutu igre golom Betankura ali su kanađani odlično uzvratili već u 22 minutu. Prvo je za izjednačenje postigao golom Kone da bi već u sledećem napadu Pelisteri postigao i drugi gol ali je on poništen jer je posle pregleda VAR snimaka ustanovljeno da je bio u ofsajdu. Nastavljen je ravnopravan duel i na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1. Na startu drugog poluvremena u igru je ušao Luis Suarez koji