Kraj kragujevačkog sna - Radnički posle penala ispao iz Evrope

RTS 31.07.2024

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu konferencija porazom od Mornara u Podgorici sa 6:4 posle penala (2:1 tokom igre). U prvom duelu je srpski klub slavio sa 1:0 što se ispostavilo kao nedovoljno.

Ubeležena je istorijska prva pobeda u evropskim takmičenjima, ali je malo falilo da se ode korak dalje u ispisivanju antologije velikana iz Šumadije. Radnički 1923 je uspeo da se izbori sa izvođenje penala, gde je poklekao. Napadač Mornara Krins Ondong bio je jedini strelac svog tima na ovom meču. Prvi je pao u 45+1. minutu i sa tim rezultatom bi se išlo u produžetke. Zatim se francuski igrač ponovio pogotkom u 83. minutu. Upornost Kragujevčana isplatila se u osmom