Dušan poražen u srpsko-ruskom okršaju: Hamad dva puta ispustio prednost

Sputnik 28.08.2024

Dušan Lajović,srpski teniser, poražen je u prvom kolu US Opena od Danila Medvedeva, najboljeg ruskog tenisera rezultatom 6:3, 3:6, 6:3,6:1. Nije bolje prošao ni Hamad Međedović koji je učešće završio posle poraza od Fabijena Marošana rezultatom 2:6, 6:2, 3:6, 6:1, 6:4.

Nije imao Dušan Lajović sreće na žrebu jer je za prvog protivnika dobio Danila Medvedeva koji sebe naziva „specijalistom za beton“ što je još jednom pokazao da jeste. U prva dva seta Dušanova igra bila je odlična! Prvi je zapretio brejk loptom, ali nakon što nije uspeo da je iskoristi Danil je to kaznio i oduzeo mu naredni servis gem. Borio se srpski teniser, ali je u devetom gemu Rus napravio još kedan brejk i tako stavio tačku na prvi set. Drugi set bio je