Saldanja nastavio da oduševljava Mađare

Sputnik pre 3 sata

Brazilac Saldanja „overio“ je trijumf Ferencvaroša protiv MTK-a u gostima – 3:1. Bivši napadač Partizana, koji je nedavno napustio Humsku i preselio se u Mađarsku, pogodio je ovoga puta posle samo 14 minuta provedenih na terenu. To mu je drugi meč i treći gol. Prethodno je oduševio na debiju kada je dvaput zatresao mrežu.

Ušao je Saldanja u igru umesto Kehinde u 66. minutu, pri vođstvu aktuelnog prvaka Mađarske 2:1 protiv MTK, da bi već u 80. zatresao mrežu domaćina. Ispostaviće se da je to ujedno i konačan rezultat sedmog kola mađarskog šampionata, posle kog je Ferencvaroš sačuvao maksimalan učinak i nalazi se na čelu tabele sa tri boda više od Puškaš akademije i pet više od Paksa. Brazilac Saldanja koji je prethodne sezone bio najbolji fudbaler Partizana, nastavio je tako da