Izvor: Politika/Svet arhiva vesti 13.12.2024
Asad bi mogao da postane stanovnik Marijupolja
Politika 13.12.2024
Crnomorski lučki grad Marijupolj, koji je trenutno deo ruske Donjecke Narodne Republike, zauzele su ruske trupe 2022. godine, nakon tromesečne opsade. Bivši sirijski lider u egzilu Bašar Asad trebalo bi da doprinese obnovi ruskih gradova oštećenih… »
Bajden učestvuje na virtuelnom samitu G7, očekivane teme Ukrajina i Bliski istok
Politika 13.12.2024
TOKIO – Američki predsednik Džozef Bajden učestvovaće danas na virtuelnom sastanku Grupe sedam vodećih svetskih industrijskih zemalja (G7) , saopštila je Bela kuća. Sastanak će se održati u 15.30 časova po srednjeevropskom vremenu, saopštila… »
Teheran najzagađeniji grad na svetu
Politika 13.12.2024
TEHERAN - Drugi dan zaredom, Teheran je proglašen najzagađenijim gradom na svetu, prema globalnom indeksu kvaliteta vazduha, IQAir. Grad je zabeležio Indeks kvaliteta vazduha (AQI) od 241, što ga je postavilo na vrh liste sa opasnim nivoima… »