Ekonomija arhiva vesti 13.02.2025
Piše Ranko Pivljanin: Prerano ste se poradovali – Nova, N1 i Danas će i dalje da vam kvare ružičastu sliku
Nova 13.02.2025
Žao mi je što ću morati da razočaram dušebrižnike, a najpre one što su hitri na zlo i tuđu nevolju požurili da slave, likuju i šenluče po režimskim medijskim streljanama i senkrupima u koje su, na komandu - aport, uskočili sa ventilatorima upaljenih… »
Blic: Ekskluzivno: Kupac SBB-a za "Blic Biznis": Ovo nam je plan za korisnike u Srbiji! Otkrili detalje o kanalima Arena sport, Sportklub i kompaniji YettelKurir: "Vest da je SBB prodat znači da je srce junajted grupe u Srbiji uklonjeno" Kaić: Izvor finansiranja svih drugih firmi doveden u pitanjejoš 19 povezanih
Odložen rok za plaćanje poreza
Nova 13.02.2025
Rok za izmirenje poreskih obaveza koje dospevaju 15. februara pomera se zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije za 18. februar, objavljeno je danas na sajtu Poreske uprave. Rok za plaćanje poreza na imovinu za prvi kvartal ove godine za fizička i pravna… »
"Bilo je neprijatno": Oglasio se Zelenski nakon razgovora sa Trampom, otkrio nove detalje: "Važno je da ne ide po putinovom…
Blic 13.02.2025
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da i Evropa treba da bude za pregovaračkim stolom o okončanju rata između Rusije i Ukrajine. Zelenski je rekao da ne misli da činjenica što je američki predsednik Donald Tramp juče prvo razgovarao… »
Narodna banka zadržala referentnu kamatu na 5,75 odsto
Nova ekonomija 13.02.2025
Izvršni odbor Narodne banke Srbije zadržao je danas referentnu kamatnu stopu na nivou od 5,75 odsto. Kako je saopšteno, prilikom donošenja odluke NBS je imala u vidu da je referentna stopa na ovom nivou od septembra prošle godine kada je bila smanjena po… »
Beogradsko građevinsko preduzeće Mostogradnja postalo vlasništvo Milenijum tima
Nova 13.02.2025
Mostogradnja ING, u vlasništvu firme Milenijum tim, proglašena je kupcem beogradske građevinske firme Mostogradnja u stečaju, objavila je danas Agencija za licenciranje stečajnih upravnika. Na javnom nadmetanju za kupovinu Mostogradnje održanom 25… »
Aleksandar Šapić objasnio „kako je upropastio GSP“
Danas 13.02.2025
Govoreći o velikom broju radova u glavnom gradu, gradonačelik Beograda Aleksandar Šapić istakao je da se u određenim medijima nije mogao videti nijedan prilog o završenim radovima, ističući da će u narednom periodu biti zavšeno još nekoliko projekata. On… »
GIZ: Novi konkurs za srpske preduzetnike iz dijaspore za pokretanje biznisa u Srbiji
RTV 13.02.2025
BEOGRAD - Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju (GIZ) predstaviće 20. februara u Frankfurtu i 21. februara u Ahenu preduzetnicima srpske dijaspore novi konkurs za pokretanje biznisa u Srbiji u okviru programa "Poslovne ideje za razvoj" (BID)… »
Međunarodni sajam turizma u Beogradu od 20. do 23. februara
Radio sto plus 13.02.2025
Tu manifestaciju tradicionalno posećuje veliki broj ljudi koji iskoriste sajamske popuste da po povoljnijim uslovima ugovore turističke aranžmane. Očekuje se da će ih ove godine biti još jer će izlagača biti 20 odsto više nego prethodne godine, rekli su… »
Projekat Marina Dorćol dobio građevinsku dozvolu
Telegraf 13.02.2025
Dugoočekivano naselje na obali Dunava, Marina Dorćol, zvanično je dobilo građevinsku dozvolu za izgradnju prve faze projekta. Češki investitor, kompanija Sebre, započeće sa radovima na prvoj fazi izgradnje naselja, jednog od najznačajnijih urbanističkih… »
Ministarstvo poljoprivrede zaustavilo profesionalne obuke u cilju bezbedne primene sredstava za zaštitu bilja: Ovo je razlog
Blic 13.02.2025
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, započelo je organizovano sprovođenje obuke profesionalnih korisnika, u skladu sa Zakonom o sredstvima za zaštitu bilja, u cilju bezbedne primene sredstava za zaštitu bilja i zaštite zdravlja ljudi… »










